E-Dziennik
Inspirowane Witkiewiczem

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Zespół Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem zapraszają na wystawę „INSPIROWANE WITKIEWICZEM”.

W lutym br. Senat RP ogłosił 2015 Rokiem Witkiewiczów - Stanisława Ignacego (Witkacego) i jego ojca. W uchwale senackiej podkreślono, że obaj artyści z wyboru mieszkali w Zakopanem, wyjątkowym miejscu, ale usytuowanym z dala od ówczesnych centrów kultury. „Obaj w niezrównany sposób wykorzystali potencjał oraz twórczą energię otaczającej ich przestrzeni. Tworzyli sztukę odwołującą się niejednokrotnie do tego, co lokalne, ale mającą też uniwersalną wartość, dzięki czemu znakomicie wpisuje się ona w dziedzictwo nie tylko polskie, ale i całego naszego kontynentu” - zaznaczono. Mija w tym roku 130 rocznica urodzin Witkacego i 100 rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza. Do tych wydarzeń nawiązuje wystawa INSPIROWANE WITKIEWICZEM.

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem biorący udział w wystawie: Mia Wróblewska, Magdalena Stala, Justyna Mazuś, Ewa Trzupek, Paweł Stefaniak, Joanna Skupień, Norbert Sipos, Julia Frys, Ingeborga Krzyżak, Jan Wnuk, Julia Kuczkowicz, Julia Pazdur, Paulina Kurańda, Dominika Desperak, Aleksandra Waśko, Julia Skuratowicz, Karolina Wątorczyk, Julia Kuźniar.

Wystawa prezentowana będzie od 2 października do 22 grudnia 2015 r., na I piętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Źródło: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

a1_a01a9058503ffc3f09722ea65240cd48.jpg